Spřátelené weby

logo-jmk

logo-znojmo190x

gymnastika prvni zavody foto unor 2

Poslední únorový víkend zahájili novou sezónu borci Klubu sportovní gymnastiky při SVČ Znojmo na již 16. ročníku Memoriálu MUDr. Vladimíra Dražila „O brněnské kolo“, kde o pouhé tři desetiny bodu unikl bronzový stupínek mladšímu žáku Tiboru Kovaljovovi. Martin Pospíšil mezi staršími žáky skončil pátý.

Chlapci však na svých sestavách řádně zapracovali a svou práci zúročili na 1. ročníku Poděbradské cvičky, kam odjeli spolu se svými oddílovými kolegyněmi bojovat o mety nejvyšší. Nejlépe závod vyšel Martinu Pospíšilovi, který mezi staršími žáky vybojoval hned dvě stříbrné medaile za víceboj a hvězdování za o dva roky starším Tobiášem Schulzem z Poděbrad. Mezi mladšími žáky velmi vyrovnané výkony podal bronzový Tibor Kovaljov, který předběhl svého oddílového kolegu Matyáše Červinku o pouhých 67 tisícin bodu. O první a druhé místo se utkali borci z Kladna, ale velmi pěkné výkony předvedli i chlapci z Doks, Poděbrad a Vítkovic.

Děvčata rovněž předvedla velmi pěkně zacvičené sestavy a o umístění rozhodovaly minimální desetinkové rozdíly. Nejlépe se dařilo Veronice Kubošné, která skončila na krásném pátém místě mezi 32 závodnicemi ve své kategorii žákyň nar. 2010 stejně jako Kristýna Procházková v kategorii starších žákyň nar. 2004 – 2006.