Spřátelené weby

logo-jmk

logo-znojmo190x

gymnasticka sezona v plnem proudu 2017 obrazek

Velmi náročný start nového měsíce dubna absolvovali členové Klubu sportovní gymnastiky při SVČ Znojmo, kdy nejprve náročná školení po čtyřletém olympijském cyklu úspěšně zakončily zkouškou rozhodčí a naše odchovankyně Nikola Katolická, Barbora Geržová, Eliška Truhlářová i jejich trenérka Ivana Křístelová.

Chlapci mezitím absolvovali náročný mezinárodní závod v Bučovicích, kde v konkurenci dvacetičtyř družstev - 18 českých a 6 zahraničních, obsadili velmi pěkné 8. místo. Stupně vítězů obsadilo vítězné družstvo VTS Voralberg před stříbrným Sokolem Kladno a bronzovým Sokolem Zlín.

V jednotlivcích se do první desítky nejlepších závodníků probojoval 10. Tibor Kovaljov se 62,650 body, o rok mladší Matyáš Červinky obsadil 24. místo z 62 závodníků.

Již o týden později se chlapci rozjeli bojovat o stupínky vítězů do Brna na Přebory ČOS, zatímco děvčata jela prověřit své sestavy do Veselí nad Lužnicí. Z obou měst se znojemští gymnasté vraceli s blyštivými kovy. Družstvo chlapců se stříbrnými medailemi a šestnáctiletá Nikola Katolická s medailí bronzovou.

V Brně se na přeboru ČOS nejprve představili naši nejmladší žáci, kde družstvo ve složení Alex Pojer a Petr Coufal skončilo na 10. místě. V soutěži jednotlivců byl Alex Pojer 17. a Petr Coufal 26.

V kategorii mladších žáků vybojovali naši borci nádherné stříbrné medaile, když se vklínili mezi vítězné družstvo Sokola Zlín a bronzové družstvo Sokola Brno I. Matyáš Červinka přidal k bronzové za družstvo bramborovou v jednotlivcích a jeho oddílový kolega Tibor Kovaljov skončil o pouhou jednu desetinu za ním na pátém místě. Nováček týmu Jakub Mikulášek obsadil 13. příčku za velmi pěkně zacvičené sestavy po necelých dvou měsících přípravy.

Skupina znojemských sportovních gymnastek jela prověřit své gymnastické umění na Veselský pohár do Veselí nad Lužnicí spolu s gymnastkami Českých Budějovic, Veselí nad Lužnicí, Jindřichova Hradce, Prahy, Trhových Svin, Vimperka, Litvínova, Pelhřimova a dalších.

V mladších žákyních se nejlépe dařilo 11. Veronice Kubošné, která poprvé na závodech předvedla vzepření vzklopmo na bradlech. O dvě příčky za ní skončila Hana Okošová a  na 15. místě Tamara Kotlaříková.

V žákyních B 12. příčku vybojovala Nella Antonella Smejkal před svými oddílovými kamarádkami 17. Pavlínou Božkovou a 18. Michaelou Černou.

Juniorka B Kristýna Procházková obsadila čtvrtou příčku za závodnicemi Českých Budějovic a nejstarší naše znojemská závodnice Nikola Katolická vybojovala velmi cennou bronzovou medaili v kategorii žen.

Všem závodnicím a závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci města a přejeme hodně úspěchů na dalších soutěžích. Děkujeme městu Znojmu, Středisku volného času ve Znojmě a všem svým příznivcům za veškerou podporu.