Spřátelené weby

logo-jmk

logo-znojmo190x

Florbalová liga SVČ Znojmo zná své vítěze

I v letošním školním roce probíhala dlouhodobá soutěž mezi základními školami ve florbalu. Tato „Florbalová liga“, jejíž organizátorem je Středisko volné času Znojmo za podpory Města Znojma, je určena pro hráče 3.-5. a 6.-9. tříd. V mladší kategorii hráli čtyři týmy a to ve složení ZŠ Dobšice, ZŠ Slovenská, ZŠ n. Republiky a Mediflorbal, za nějž nastupovali členové kroužku SVČ. Starší kategorie měla toto obsazení: ZŠ Pražská, ZŠ Přímětice, ZŠ Václavské nám., ZŠ JUDr. Mareše a ZŠ n. Republiky. Všichni aktéři podávali velmi dobré výkony a svým soupeřům nedali nic zadarmo. Po zápasech v základních skupinách, kde se spolu střetli všechny týmy, se určilo pořadí a poté proběhla utkání o konečné pořadí. U mladších nakonec zvítězila ZŠ n. Republiky a tím obhájila loňské vítězství. Podobná situace nastala i u starších, kde své první místo potvrdila ZŠ Pražská. Naše poděkování patří nejenom hráčům, jejich rodičům, ale také trenérům-učitelům, kteří doprovázeli své svěřence na jednotlivá kola soutěže. A v neposlední řadě i vedením škol za vstřícný přístup. Nyní nám nezbývá než se těšit na nový ročník Florbalové ligy SVČ Znojmo.

kategorie mladsi republika obrazek 2017

Vítězové kategorie mladších žáků - ZŠ nám. Republiky

kategorie starsi prazska obrazek 2017

Vítězové kategorie starších žáku - ZŠ Pražská

Propozice florbalové ligy SVČ Znojmo

Všeobecná ustanovení:

Řízení soutěže: Zdeněk Frank, SVČ, Sokolská 8, Znojmo, tel. 515 224353, mobil:739878585

Termín: každé PONDĚLÍ 13:00 – 14:00 hod. dle rozlosování

Místo: hala TJ Znojmo (vchod – ul.Curie)

Termín odevzdání přihlášek: do 15.10. 2016, e-mailem: frank.z@svcznojmo.cz

Technická ustanovení:

Systém: v soutěži budou startovat družstva mladších žáků 3. – 5. tříd  a starších žáků 6. – 9. tříd.

Hrát se bude systémem každý s každým, družstva na 1. a 2. místě se utkají o celkové prvenství v Lize. Dle domluvy lze sehrát i utkání o třetí místa.

Hrací doba: 3 x 12 minut hrubý čas. Za výhru se udělují 3 body,  za remízu 1 bod do tabulky. Při konečné rovnosti bodů rozhoduje:

1) vzájemný zápas

2) brankový rozdíl ze vzájemných zápasů

3) celkový brankový rozdíl

4) los

Finále se hraje 3 x 15 minut hrubý čas, poslední tři minuty čistý čas. Při nerozhodném stavu rozhodují 3 samostatné nájezdy na každé straně. Poté vždy po 1 hráči do rozhodnutí.

Předpis: hraje se dle pravidel velkého florbalu 5+1 ve st. kat. a 4+1 v ml.kat.,kde při brankovém rozdílu 5 a více gólů může nastoupit do pole jeden hráč navíc.

Kategorie: mladší žáci 3.-5. tříd ZŠ (ne starší jak ročník 2005)

starší žáci 6.-9. tříd ZŠ (ne starší jak ročník 2001)

Podmínky účasti:

1) družstvo nastoupí jednotně oblečeno, brankář musí mít ochrannou masku a rukavice

2) hráči musí mít čistou sportovní obuv do haly, která nedělá šmouhy !!!

3) družstvo se prokáže soupiskou potvrzenou vysílající složkou dle přiloženého formuláře! Dopsání náhradních hráčů do soupisky nejpozději do 31. 1. 2017.

4) termíny zápasů jsou pevně stanoveny. Po dohodě je možnost přehození zápasů. Neúčast týmu znamená kontumační výsledek ve prospěch soupeře 10:0 a ziskem 3 bodů.

Startovné: díky dotaci města Znojma je stanovena snížená částka 300,- Kč  mladší kat. a 400,- Kč  starší kat. za družstvo  (nájem, odměny), mzda rozhodčích hrazena z interních nebo z jiných zdrojů

Ceny: družstva na 1. místech obdrží putovní pohár, diplom a drobné ceny. Ostatní družstva obdrží diplomy a drobné ceny.

Poznámka: Výsledky a aktuální tabulka bude zveřejňována na internetové stránce SVČ Znojmo